Pediatra Siemianowice Śląskie

Pediatra Siemianowice Śląskie

Pediatra Siemianowice Śląskie

Pediatria to dziedzina medycyny zajmująca się chorobami dziecięcymi, opieką nad dziećmi oraz ich rozwojem. Lekarz pediatra specjalizuje się w profilaktyce, diagnozie i leczeniu schorzeń dziecięcych począwszy od okresu noworodkowego aż do pełnoletności. W naszym Centrum Malucha Madame Docteur oferujemy kompleksowe konsultacje dotyczące bieżącego stanu zdrowia, rozwoju oraz opieki nad dziećmi.

Pediatra Siemianowice Śląskie – czym się zajmuje?

Pediatra jest lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej dla najmłodszych pacjentów-czuwa nad ich prawidłowym dorastaniem, a także rozpoznaje i leczy choroby występujące w okresie dziecięcym. Chociaż mały człowiek jest tak samo zbudowany jak dorosły to potrzebuje indywidualnego podejścia, a lekarz pediatra musi posiadać wszechstronną wiedzę dotyczącą wielu dziedzin medycyny.

Specjalista ten w porozumieniu z rodzicami kwalifikuje małych pacjentów na szczepienia. Wykonuje badania kontrolne i diagnostyczne.

W ramach pediatrii istnieje wiele podspecjalizacji, na przykład dziecięca urologia, kardiologia, gastrologia, nefrologia, onkologia czy neurologia. Jeżeli pediatra ma wątpliwości co do rozpoznania lub leczenia danego schorzenia, podejmuje współprace z innymi lekarzami, specjalizującymi się w diagnostyce dziecięcej.

Pediatra Siemianowice Śląskie
Pediatra Siemianowice Śląskie

Pediatra Siemianowice Śląskie – kiedy wybrać się do lekarza?

Tzw. wizyta patronażowa jest pierwszą wizytą u pediatry i powinna być przeprowadzona w pierwszym miesiący życia dziecka. Pierwsza wizyta jest również wizytą zapoznawczą z pediatrą, podczas, której rodzice mają możliwość uzyskania odpowiedzi na nurtujące pytania. Pierwszy rok życia dziecka to kilka wizyt u pediatry, który na bierząco będzie sprawdzał czy maluszek rozwija się prawidłowo. Pediatra zadba również o profilaktykę szczepień dziecka. Na wizyte należy się wybrac także podczas gdy dziecku towarzyszą niepokojące objawy, między innymi gorączka, infekcje górnych dróg oddechowych, biegunki, zmiany skórne i inne, które wydadzą się dla rodzica podejrzane.

Nasi specjaliści
Pediatra Siemianowice Śląskie

dr Aleksandra Rucińska

Pediatra

dr Iwona Kozieł

Pediatra

Zastanawiasz się ile kosztuje wizyta?
Sprawdź nasz cennik.
Centrum Malucha Madame Docteur