Pediatra Katowice

Pediatra Katowice

Pediatra Katowice

Pediatria to dziedzina medycyny zajmująca się chorobami dziecięcymi, opieką nad dziećmi oraz ich rozwojem. Lekarz pediatra specjalizuje się w profilaktyce, diagnozie i leczeniu schorzeń dziecięcych począwszy od okresu noworodkowego aż do pełnoletności. W naszym Centrum Malucha Madame Docteur oferujemy kompleksowe konsultacje dotyczące bieżącego stanu zdrowia, rozwoju oraz opieki nad dziećmi.

Pediatra Katowice – czym się zajmuje?

Pediatra jest lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej dla najmłodszych pacjentów-czuwa nad ich prawidłowym dorastaniem, a także rozpoznaje i leczy choroby występujące w okresie dziecięcym. Chociaż mały człowiek jest tak samo zbudowany jak dorosły to potrzebuje indywidualnego podejścia, a lekarz pediatra musi posiadać wszechstronną wiedzę dotyczącą wielu dziedzin medycyny.

Specjalista ten w porozumieniu z rodzicami kwalifikuje małych pacjentów na szczepienia. Wykonuje badania kontrolne i diagnostyczne.

W ramach pediatrii istnieje wiele podspecjalizacji, na przykład dziecięca urologia, kardiologia, gastrologia, nefrologia, onkologia czy neurologia. Jeżeli pediatra ma wątpliwości co do rozpoznania lub leczenia danego schorzenia, podejmuje współprace z innymi lekarzami, specjalizującymi się w diagnostyce dziecięcej.

Pediatra Katowice
Pediatra Katowice

Pediatra Katowice – kiedy wybrać się do lekarza?

Tzw. wizyta patronażowa jest pierwszą wizytą u pediatry i powinna być przeprowadzona w pierwszym miesiący życia dziecka. Pierwsza wizyta jest również wizytą zapoznawczą z pediatrą, podczas, której rodzice mają możliwość uzyskania odpowiedzi na nurtujące pytania. Pierwszy rok życia dziecka to kilka wizyt u pediatry, który na bierząco będzie sprawdzał czy maluszek rozwija się prawidłowo. Pediatra zadba również o profilaktykę szczepień dziecka. Na wizyte należy się wybrac także podczas gdy dziecku towarzyszą niepokojące objawy, między innymi gorączka, infekcje górnych dróg oddechowych, biegunki, zmiany skórne i inne, które wydadzą się dla rodzica podejrzane.

Nasi specjaliści
Pediatra Katowice

dr Aleksandra Rucińska

Pediatra

dr Iwona Kozieł

Pediatra

Zastanawiasz się ile kosztuje wizyta?
Sprawdź nasz cennik.
Centrum Malucha Madame Docteur